Park Rekreacyjno-Krajobrazowy "Silver Park"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 lutego 2018

Olkuski Park Rekreacyjno-Krajobrazowy „Silver Park” to jedna z największych baz sportowo-wypoczynkowych w Polsce. Atrakcją parku są maszyny górnicze, które pracowały w okolicznych kopalniach. Integralną częścią Parku jest profesjonalna skateplaza o powierzchni ok. 1200 m2, szeroka alejka w formie pętli z gładką nawierzchnią do jazdy na rolkach i nauki jazdy na rowerach oraz cztery sekcje trialowe. Tory trialowe składają się z elementów architektury krajobrazu m. in. skały, pnie drzew, drewniane kłody, podkłady kolejowe, które umożliwiają uprawianie takich dyscyplin jak cyklotrial, parkour, czy w przyszłości wspinaczka. Oprócz tego wykonane są tory ziemne do jazdy na różnego rodzaju rowerach z odcinkami dla początkujących i zaawansowanych rowerzystów oraz  pumptrack (tory do jazdy na rowerach bez pedałowania) i dirty (tory do jazdy umożliwiające wykonywanie trików rowerowych).

Teren parku jest również miejscem do wypoczynku dla młodszych i starszych. Na terenie parku znajduje się zbiornik wodny, plac zabaw dla dzieci z podłożem piaszczystym, altana wielofunkcyjna i parking. Wyjątkową atrakcją parku są wyeksponowane maszyny górnicze, które pracowały w okolicznych kopalniach. Dzięki specjalnym postumentom są one wykorzystywane do jazdy na deskorolkach czy rolkach. Na terenie parku znajdują się również ścieżki edukacyjne z tablicami informacyjnymi, związanymi z historią górnictwa i roślinnością występującą na terenie parku.

 

Park Rekreacyjno – Krajobrazowy „Silver Park”, ul. Głowackiego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, ul. Wiejska 1a, tel. 32 6494490, email: mosir@mosir.olkusz.pl, Tel/fax: 32 6494490

Szczegółowe informacje: www.mosir.olkusz.pl

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Skatepark

    Skatepark

  • Powiększ zdjęcie Skatepark

    Skatepark