„W świecie podziemnych żywiołów”

W dniu 07.12.2022 r. prawie 150 uczniów oraz przedszkolaków wzięło udział w wydarzeniu „W świecie podziemnych żywiołów” , które zostało zorganizowane z okazji Dnia Górnika przez Podziemny Olkusz wraz z Fundacją Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław”.

W trakcie imprezy najmłodsi dowiedzieli się między innymi: z jakimi żywiołami od wieków zmagali się pracujący w kopalniach górnicy, jakie warunki trzeba spełnić, by zostać ratownikiem górniczym, a przede wszystkim, na czym polega praca ratowników górniczych. O tym wszystkim wspominał Marek Piotrowski, emerytowany pracownik ZGH Bolesław, przewodnik Kopalnia Wiedzy o Cynku w Bukownie. Z kolei Małgorzata Łaskawiec oraz Alina Włoch z Fundacji ZGH Bolesław zaprezentowały przedszkolakom mundur galowy górnika wraz z górniczymi insygniami.
Na koniec imprezy uczestnicy samodzielnie wykonali czapkę górniczą tzw. czako.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia inicjatywa realizowana wspólnie przez Podziemny Olkusz i Fundację Zakładów Górniczych „Bolesław”.
Serdeczne podziękowania dla uczniów ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu przedszkolaków z Przedszkole Nr 3 im Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu za aktywny udział w imprezie.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej?

Baner Black Friday na wynajem powierzchni
black friday

Black Friday na wynajem powierzchni

Grudzień to miesiąc wypełniony radością i oczekiwaniem na spotkanie ze Świętym Mikołajem, na prezenty, na choinkę, na gwiazdkę oraz na Święta Bożego Narodzenia. To magiczny czas,

Czytaj dalej ...