III Kucie pod basztą

W zeszłą niedzielę, w piękny, słoneczny dzień odbyło się III Kucie pod basztą Kuźni na Wierzbiu z Żurady! Lokalni mieszkańcy oraz turyści mogli się cieszyć plenerowymi warsztatami kowalskimi, podczas których powstawały niesamowite artystyczne dzieła rzemiosła.

Ale to jeszcze nie wszystko! Bractwo Rycerskie Leo Corde przygotowało całą masę atrakcji! Mieliśmy okazję śledzić walki rycerzy, poznać tajniki kuchni dawnej, spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku do tarczy, a także zmierzyć się w konkurencjach związanych z posługiwaniem się średniowiecznym mieczem.

Po oficjalnym zakończeniu wydarzenia na scenie zagościli DJ Pjano i Ola laaa, rozpoczynając potańcówkę, która trwała do godziny 22:00.
Jedzenie i zimne napoje zapewniała Restauracja Batorówka.

To była niedziela pełna zabaw. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji Kucia!

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej?

Odwiedzający wystawę skupieni na przemówieniu po wyróżnieniu Katarzyny Leszczyńskiej-Kaszuby oraz Adama Sowuli przez Fotoklub RP

Wernisaż wystawy „Powroty”

W zeszłą sobotę odbył się wernisaż wystawy Krystyny Małgorzaty Dołowskiej zatytułowany „Powroty”. To trzecia część cyklu „Archeologia Czasu”. Pani Krystyna, znana fotografka, już od lat przyczynia

Czytaj dalej ...